Piątek, 2018-11-16

Jesteś tu: » Strona startowa » Z Promyczkowego życia wzięte

Promyczek

Dzisiaj z samego rana
zajrzał do mnie promyczek.
Przeskoczył przez szybę w oknie
i usiadł mi na policzek.

Muskał mi ciepłem powieki
i migotliwie się droczył,
chciał mi otworzyć koniecznie
snem rannym sklejone oczy.

Biegał figlarnie po nosie
i ustom dał ciepło miłe,
więc z tym przyjemnym uczuciem
z letargu się przebudziłem.

Gent

........ot figlarne te "Promyczki"

CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS Uśmiech.

02 czerwca odbył  się  coroczny   Festyn Rodzinny.

Festyn Rodzinny zapisał się na stałe wśród imprez organizowanych przez nasze przedszkole, jest lubiany przez wszystkich rodziców i dzieci oraz środowisko lokalne. Deszczowa pogoda nie

przeszkodziła we wspaniałej zabawie. Festyn mógł się odbyć dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców.

Celem imprezy było zachęcanie rodziców do wspólnych zabaw ze swoimi dziećmi, a także dostarczenie uczestnikom festynu wielu okazji do radości, śmiechu i dobrego nastroju.

Na festynie było wiele atrakcji.. Nikt  nie  szczędził  złotówek na ciasto, grochówkę z kuchni polowej, popcorn, pajdę chleba ze smalcem i kiszonym ogórkiem...itp

Wszystkie atrakcje były udostępnione dla dzieci za symboliczną opłatą, dochód z festynu będzie przeznaczony na potrzeby dzieci.

Dzieci z naszego  przedszkola wzięły udział  w zajęciach Centrum Rozwoju Nauki „Eureka” w Mobilnym Planetarium. Wybrały się w wielką podróż w kosmos. Razem z bohaterem o imieniu

Orbitek zwiedziły  mleczną drogę, poznały planety , które krążą wokół słońca, odwiedziły księżyc i wylądowały na Marsie. Na niebie zobaczyły gwiazdy i gwiazdozbiory. Ależ to było ciekawe!

Niezapomniane wrażenia.

Biedronki i Smerfy 11 maja

Na wycieczce były

Super autokarem sobie jeździły.

Dzieci zasady bezpieczeństwa poznały

I w fotelikach grzecznie siedziały.

W lelowskiej zagrodzie krowę pogłaskały

I w maselnicy masło ubijały.

W swych wysiłkach bardzo dokładne były i energią tryskały

Dlatego w drodze powrotnej, w autokarze spały.

prezentacja w plikach do pobrania na dole strony. Zaklepany

Dzień 24 maja 2016 roku zapisał się wyjątkowo w kalendarzu „Biedronkowego” życia. W tym dniu przypadło wielkie świętowanie uroczystości

Dnia Mamy i Taty .

Święto było bardzo doniosłe za sprawą Rodziców, którzy pojawili się w komplecie, a dzieci tego dnia były bardzo podekscytowane i  jednocześnie

zadowolone, ponieważ  w sposób wyjątkowy wyrazić mogły swoją wdzięczność, szacunek a nade wszystko  okazały  swoją miłość do kochanych rodziców.

Dnia 14 kwietnia 2016 r. dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w XVI Przeglądzie Poezji Dziecięcej  pt. „Te co skaczą i fruwają…”.

GRATULUJEMY WSPANIAŁYCH WYSTĘPÓW!

„Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda.
Tak się zaczyna wielka przygoda.
Myję zęby, bo wiem dobrze o tym,
kto ich nie myje, ten ma kłopoty!”

13 kwietnia w naszym „promyczkowym gronie” miało miejsce spotkanie z panią higienistką. Rozmawiała z przedszkolakami o tym, jak należy dbać o codzienną higienę całego ciała. Opowiadała również jak ważne dla zdrowia jest codzienne mycie rąk, buzi, włosów i zębów.

Wyjaśniła dzieciom dlaczego trzeba dbać o zęby i jak to robić prawidłowo. Nasze przedszkolaki były bardzo zaciekawione spotkaniem. Chętnie uczyły się prawidłowej techniki mycia zębów i z zainteresowaniem słuchały zaproszonego gościa.

Dziękujemy za spotkanie.

Dnia 08.04.dzieci z grup: BIEDRONKI, MOTYLE, SMERFY I STOKROTKI wybrały się do Miejskiego Domu Kultury w Sosnowcu-Kazimierzu na przedstawienie pt.:

„O czerwonym kapturku, czyli od prawdy po sznurku”

W  kolorowej, barwnej scenografii, aktorzy w bogatych kostiumach przedstawili  opowieść   o przygodach dziewczynki wędrującej przez las do chorej babci. Spotyka ona na swojej drodze  złego z natury wilka, który okazał się Dżentelmenem zbierającym kwiaty, przebiegłą i cwaną Wiewiórkę oraz przyglądającą się wszystkim wydarzeniom Sowę mądrą głowę, która pomaga Czerwonemu Kapturkowi ocenić trudną sytuację. Wesoła Babcia śpiewająca rockową piosenkę i  mało zaradny Gajowy… to wszystko tworzy wesołą, dynamiczną akcję bajki, dzięki której  nikt się nie nudził, czas się nie dłużył  a dzieci wyszły rozbawione i uśmiechnięte.